• Dziś uczestniczyliśmy w uroczystej akademii " Wielkanocny Poranek", związanej ze zbliżającymi się świętami Wielkiej Nocy.

Uczniowie klas V i VI poprzez piosenki i wiersze wprowadzili wszystkich w ten niezwykły czas, skłaniając nas do przedświątecznej zadumy i refleksji. Przypomnieli nam dawne tradycje oraz współczesne zwyczaje wielkanocne.

Odświętnie ubrani uczniowie, pięknie udekorowany stół stanowiły dopełnienie dzisiejszego wydarzenia.

Nad całością czuwały panie Agnieszka Łunkiewicz i Bogumiła Nowak.

• W marcu przedszkolaki poznały zawód trenera.Nauczyciel naszej szkoły ,pan Krzysztof Idzikowski ,który jest trenerem piłki nożnej i sumo przeprowadził z dziećmi trening na sali gimnastycznej .Przedszkolaki bawiły się wspaniale .

• Dnia 8 marca w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Kaligraficzny klas I – VIII.

Konkurs związany był z obchodami Roku Czesława Miłosza. Zadaniem uczestników konkursu było poprawne i estetyczne przepisanie tekstu - utworu poety.

Podczas oceny uwzględniono kształt i właściwe łączenie liter, prawidłowy zapis w liniaturze, ogólne wrażenia estetyczne.

Po wnikliwej analizie prac przez jury wyłoniono zwycięzców w dwóch kategoriach.

MISTRZAMI KALIGRAFII ZOSTALI :

Nikodem z klasy II

Dorota z klasy VI

• 21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa - Dzień Kolorowej Skarpetki.Przyłączamy się i MY!

• Dziś odbył się ETAP GMINNY Konkursu Recytatorskiego - KONFRONTACJE ARTYSTYCZNE - RECYTACJA

W kategorii klas I- III naszą szkołę reprezentowali Julia Kozłowska z klasy III

i Oliwier Olejnik z klasy I. Oboje zaprezentowali się wspaniale a Oliwier otrzymał wyróżnienie. Gratulacje

• Rok 2024 został ogłoszony Rokiem Czesława Miłosza, w tym roku przypada 20. rocznica śmierci polskiego Noblisty. Obchody rozpoczęliśmy od przygotowania gazetek i pierwszego konkursu szkolnego. Konkurs na najciekawszą gazetkę o Czesławie Miłoszu wygrała klasa VII. Gratulujemy!

• Rozpoczynamy rekrutację do klasy pierwszej i do oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Kaławie.

Szczegółowe informacje w sekretariacie, pod nr tel : 95741 13 93

lub https://spkalawa.edupage.org/ w zakładce dokumenty

• Za nami magiczne popołudnie. Nasi uczniowie długo pracowali, aby wprowadzić nas w magiczny nastrój. Jasełka przygotowane dla całej społeczności na długo pozostaną w naszej pamięci. Dziękujemy pani Danucie, Justynie i Agacie za ten cudowny spektakl.

Nazwa użytkownika:
Hasło: