Oswiadczenie rodzicow

OŚWIADCZENIE RODZICA/OPIEKUNA PRAWNEGO DZIECKA, KTÓRE UCZĘSZCZA

DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO W KAŁAWIE

W związku z zagrożeniem epidemicznym wywołanym COVID-19, jako rodzic, podjąłem świadomą decyzję
o uczęszczaniu swojego dziecka do przedszkola i mając na względzie troskę o zdrowie i bezpieczeństwo mojego dziecka, swoje, personelu i innych wychowanków oświadczam, że:

1.Zapoznałam/em się i akceptuję procedury funkcjonowania oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej
w Kaławie w trakcie epidemii COVID - 19.

2. Aby zapewnić dziecku odpowiednią opiekę podczas pobytu w placówce, będę przekazywać nauczycielowi istotne informacje o stanie zdrowia dziecka.

3. Ja, ani moi najbliżsi domownicy (osoby zamieszkałe pod samym adresem) nie jesteśmy objęci kwarantanną

lub izolacją w warunkach domowych, a każdy z domowników jest zdrowy.

4. W czasie przyjęcia dziecka do przedszkola moje dziecko jest zdrowe. Nie ma kataru, kaszlu, gorączki, duszności, ani nie wystąpiły u niego żadne niepokojące objawy chorobowe.

5. Dziecko do przedszkola przyprowadza i odbiera osoba zdrowa.

6. W ciągu ostatnich 14 dni nie wystąpiły u mojego dziecka oraz członków naszej rodziny: gorączka, duszności, katar, kaszel. Nikt z nas nie miał styczności z osobami, które wróciły z zagranicy lub odbywały kwarantannę.

7. Wyrażam zgodę na każdorazowe mierzenie temperatury mojego dziecka przy przyjęciu do przedszkola

i pomiaru temperatury w trakcie trwania opieki.

8. Moje dziecko nie będzie przynosiło do przedszkola żadnych zabawek i niepotrzebnych przedmiotów.

9. W przypadku gdyby u mojego dziecka wystąpiły niepokojące objawy chorobowe zobowiązuję się

do każdorazowego odbierania telefonów od opiekunów dziecka w oddziale przedszkolnym i niezwłocznego odebrania dziecka z placówki.

10. Zobowiązuję się o każdorazowej zmianie powyższych oświadczeń natychmiast powiadomić Dyrekcję przedszkola.

11. W razie zaistniałej sytuacji podejrzenia zakażenia COVID-19 wyrażam zgodę na podjęcie wewnętrznych procedur bezpieczeństwa (izolacja dziecka w sali do tego przeznaczonej pod opieką pracownika).

Zobowiązuję się do:

1. Zaopatrzenia siebie i swojego dziecka, jeśli ukończyło 4. rok życia, w indywidualną osłonę nosa i ust podczas odprowadzania i odbierania dzieci z oddziału przedszkolnego.

2. Wyjaśnienia dziecku, żeby nie zabierało do przedszkola niepotrzebnych przedmiotów czy zabawek, itp..

3.Rregularnie będę przypominać dziecku o podstawowych zasadach higieny. Podkreślać, że powinno ono unikać dotykania oczu, nosa i ust, często myć ręce wodą z mydłem i nie podawać ręki na powitanie. Przypomnę dziecku,

by nie przytulało innych dzieci.

4. Zwrócenia uwagi na odpowiedni sposób zasłania twarzy podczas kichania czy kasłania.

5. Dokonywania pomiaru temperatury dziecka przed wyjściem do przedszkola.

6. Stosowania przeze mnie środków ochrony osobistej (maseczki, rękawiczek) podczas przyprowadzania

i do odbierania dziecka z przedszkola.

• Ponadto informujemy, iż w placówce będą obowiązywały zasady sanitarne obejmujące codzienną dezynfekcję, ograniczenie liczebności grup przedszkolnych (12- dzieci w sali) oraz przestrzeganie zasad higieny.

• W przypadku podwyższonej temperatury powyżej 37°C nauczyciel może nie przyjąć dziecka do placówki.

• Dzieci i opiekunowie podczas pobytu w przedszkolu nie muszą posiadać maseczek i rękawiczek (by zminimalizować rozprzestrzenianie się wirusa dzieci będą często myć ręce wodą z mydłem, zaś opiekunowie dodatkowo dezynfekować ręce).

....................................... …………….................................

data (podpis rodzica/prawnego opiekuna)