Ważne telefony

News

Photogallery

Statut Szkoły Podstawowej w Kaławie Dokumenty ubezpieczenia Procedury Oswiadczenie rodzicow Procedura bezpieczeństwa dotycząca zapobiegania i przeciwdziałania COVID-19 OŚWIADCZENIE Rodzica ucznia Procedura korzystania z boiska Orlik w Kalawie Procedury bezpieczeństwa dotyczące zapobiegania i przeciwdziałania COVID-19 wśród uczni rodziców i pracowników Szkoły Podstawowej w Kaławie Procedury przedszkole Oswiadczenie rodzicow Deklaracja dostępności Informacja RODO Statut Szoly Podstawowej w Kalawie Zmiany w Statucie Rekrutacja przedszkole login dla rodziców do rekrutacji Tekstowa podstrona Procedury Rekrutacja do przedszkola 2022 Wykaz podręczników Statut Szkoły Zmiany w Statucie 2022 Zmiany w Statucie 2023 Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2024/2025 do szkół podstawowych i przedszkoli/oddziałów

Dokumenty szkoły

Procedura bezpieczeństwa dotycząca zapobiegania i przeciwdziałania COVID-19

wśród uczniów, rodziców i pracowników Szkoły Podstawowej w Kaławie  @subpageSettings=a:2:{s:9:"showTitle";b:0;s:10:"useGadgets";N;}

 

Zasady przychodzenia/wychodzenia oraz przebywania uczniów w Szkole

1. Do Szkoły przychodzą osoby zdrowe i nie przebywające w domu z osobami pozostającymi na kwarantannie lub w izolacji.

2. Po wejściu do Szkoły będzie dokonywany pomiar temperatury ciała ucznia za zgodą rodzica.

3. Wszystkie osoby po wejściu do budynku Szkoły dezynfekują ręce, a jeżeli są przeciwwskazania zdrowotne do stosowania środków do dezynfekcji, natychmiast należy umyć ręce.

4. Rodzice/ opiekunowie przyprowadzający/ odbierający dzieci nie wchodzą do budynku Szkoły

5. W grupie może przebywać do 12 uczniów. W uzasadnionych przypadkach, za zgodą organu prowadzącego można zwiększyć liczbę uczniów - nie więcej niż o 2, uwzględniając zasady: 4 m² na osobę, 2 m dystansu społecznego między osobami i 1,5 m odstępu pomiędzy stolikami w sali podczas konsultacji.

6. Uczniowie pozostają pod opieką nauczyciela do końca zajęć lub do czasu odjazdu autobusu, lub odebrania przez rodzica/osobę upoważnioną, zgodnie z przekazaną od rodzica informacją

7. Zajęcia z uczniami klas I – III i konsultacje odbywają się dla danej grupy w miarę możliwości w tej samej sali.

8. Uczniowie korzystają z własnych przyborów szkolnych i książek, nie mogą pożyczać ich od innych uczniów.

9. W szatni w jednym boksie może przebywać nie więcej niż 3 uczniów uwzględniając dystans społeczny między osobami 2 m, w szatni na półpiętrze nie więcej niż 2 osoby.

10. Uczniowie i nauczyciele nie muszą zasłaniać ust i nosa w Szkole.

11. Możliwość korzystania z boiska mają tylko grupy uczniów klas I – III pod nadzorem nauczyciela zgodnie z „Procedurami korzystania z boiska”.

12. Należy ograniczyć przebywanie osób z zewnątrz w placówce do niezbędnego minimum, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności (m. in. osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk, tylko osoby zdrowe) i w wyznaczonych obszarach.

§ 2 Sposób organizowania zajęć

1. Od 18 maja br. w Szkole prowadzone są zajęcia rewalidacyjne dla uczniów zgłoszonych przez rodziców według ustalonego harmonogramu.

2. Od 25 maja br. uczniowie klas I-III mogą brać udział w zajęciach opiekuńczo– wychowawczych z elementami zajęć dydaktycznych w Szkole Podstawowej w Kaławie.

3. Od 25 maja br. uczniowie klasy ósmej mają możliwość udziału w konsultacjach z przedmiotów egzaminacyjnych według ustalonego harmonogramu.

4. Od 01 czerwca br. uczniowie klas I - VIII mają możliwość udziału konsultacjach dla uczniów według ustalonego harmonogramu.

5. Z sali, w której odbywają się zajęcia z uczniami należy usunąć przedmioty i sprzęty, których nie można skutecznie zdezynfekować – ze względu na materiał, z którego są wykonane, bądź kształt, ułatwiający gromadzenie się zabrudzeń. Jeżeli do zajęć wykorzystywane są przybory sportowe (piłki, skakanki, obręcze itp.) należy je dokładnie czyścić lub dezynfekować .

6. Uczeń nie może przynosić do Szkoły żadnych niepotrzebnych przedmiotów.

7. Uczeń posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze lub we własnej szafce. Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.

8. W sali gimnastycznej może przebywać jedna grupa uczniów. Po każdych zajęciach używany sprzęt sportowy oraz podłoga zostaną umyte lub zdezynfekowane.

9. Sale będą wietrzone co najmniej raz na godzinę, w czasie przerwy, a w razie potrzeby także w czasie zajęć.

10. Nauczyciel organizuje przerwy dla swojej grupy, w interwałach adekwatnych do potrzeb, jednak nie rzadziej niż po 45 min. Grupa spędza przerwy pod nadzorem nauczyciela.

11. Zabrania się organizowania wyjść poza teren przedszkola (np. spacer, wycieczka).

12. Nauczyciele i inni pracownicy szkoły powinni zachowywać dystans społeczny między sobą, w każdej przestrzeni szkoły, wynoszący min. 1,5 m.

13. Nauczyciele i rodzice kontaktują sie telefonicznie i przez dziennik elektroniczny Librus.

14. Rodzice są zobowiązani do podania/ zweryfikowania danych kontaktowych celem szybkiej komunikacji z rodzicami/opiekunami ucznia.

15. Za pisemną zgodą rodzica dokonywany będzie pomiar temperatury ciała ucznia jeżeli zaistnieje taka konieczność, w przypadku wystąpienia niepokojących objawów chorobowych.

16. Jeżeli dziecko manifestuje, przejawia niepokojące objawy choroby należy odizolować je w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu z zapewnieniem min. 2 m odległości od innych osób i niezwłocznie powiadomić rodziców/opiekunów w celu pilnego odebrania ucznia ze szkoły.

§ 3 Podejmowanie czynności higieniczno- sanitarnych

1. Przy wejściu głównym znajdują się numery telefonów do właściwej stacji sanitarnoepidemiologicznej, oddziału zakaźnego szpitala i służb medycznych oraz organów, z którymi należy się kontaktować w przypadku stwierdzenia objawów chorobowych.

2. Przy wejściu do budynku Szkoły znajduje się płyn do dezynfekcji rąk, z którego obowiązana jest korzystać każda osoba wchodząca do budynku.

3. Należy dopilnować żeby wszystkie osoby wchodzące do szkoły miały zakryte usta i nos.

4. Zobowiązuje się personel sprzątający do regularnego sprawdzania stanu pojemnika z płynem i uzupełniania go w razie potrzeby.

5. Przed wejściem do Szkoły dokonuje się pomiaru temperatury dziecka .

6. Zobowiązuje się personel sprzątający do regularnego dokonywania prac porządkowych, w tym zwłaszcza czyszczenia ciągów komunikacyjnych, a także dezynfekowania powierzchni dotykowych: klamek, włączników światła, uchwytów, poręczy krzeseł, klawiatur, stołówki i powierzchni płaskich, w tym blatów w salach i w stołówce szkolnej przed podaniem dzieciom posiłku.

7. Przeprowadzając dezynfekcję należy ściśle przestrzegać zaleceń producenta znajdującego się na opakowaniu środka do dezynfekcji .Ważne jest ścisłe przestrzeganie czasu niezbędnego do wywietrzenia wydezynfekowanych pomieszczeń, przedmiotów tak oby uczniowie nie byli narażeni na wdychanie oparów środków służących do dezynfekcji.

8. Nauczyciele przypominają i dopilnowują, aby uczniowie regularnie wodą z mydłem zwłaszcza po przyjściu do szkoły, przed jedzeniem, po powrocie ze świeżego powietrza, korzystaniu z toalety . Należy również zwracać uczniom uwagę na odpowiedni sposób zasłaniania twarzy podczas kichania czy kasłania.

9. Personel kuchenny i pracownicy administracji oraz obsługi powinni ograniczyć kontakty z uczniami oraz nauczycielami.

10. Nie ma obowiązku zakrywania ust i nosa przez uczniów.

11. Nauczyciele będą zaopatrzeni w indywidualne środki ochrony osobistej – jednorazowe rękawiczki, osłonę na usta i nos.

12. Należy przeprowadzać bieżącą dezynfekcję toalet.

13. Personel sprzątający zadba, aby w pomieszczeniach higieniczno-sanitarnych znajdowały się plakaty z zasadami prawidłowego mycia rąk.

§ 4 Gastronomia

1. Przy organizacji żywienia w szkole (stołówka szkolna, kuchnia i inne pomieszczenia przeznaczone na spożycie ciepłych posiłków), obok warunków higienicznych wymaganych przepisami prawa odnoszących się do funkcjonowania żywienia zbiorowego, dodatkowo wprowadza się min. 1,5 m odległości między stanowiskami pracy, w razie konieczności - środki ochrony osobistej, płyny dezynfekujące do czyszczenia powierzchni i sprzętów. Szczególną uwagę należy zwrócić na utrzymanie wysokiej higieny, mycia i dezynfekcji stanowisk pracy, opakowań produktów, sprzętu kuchennego, naczyń stołowych oraz sztućców.

2. Posiłki będą wydawane zmianowo, w zależności od liczby uczniów Po każdej grupie personel sprzątający czyści blaty stołów i poręcze krzeseł. Wielorazowe naczynia i sztućce należy myć w zmywarce z dodatkiem detergentu, w temperaturze min. 60°C lub je wyparzać. Procedura postępowania na wypadek podejrzenia wystąpienia choroby COVID-19 § 1 Podejrzenie wystąpienia objawów u pracowników szkoły 1. Do pracy w szkole mogą przychodzić jedynie zdrowe osoby, bez jakichkolwiek objawów wskazujących na chorobę zakaźną. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów pracownicy nie powinni przychodzić do pracy, ale pozostać w domu i skontaktować się telefonicznie ze stacją sanitarno - epidemiologiczną, oddziałem zakaźnym, a w razie pogarszania się stanu zdrowia zadzwonić pod nr 999 lub 112 i poinformować, że mogą być zakażeni koronawirusem. 2. W miarę możliwości nie należy angażować w zajęcia pracowników powyżej 60 roku życia lub z istotnymi problemami zdrowotnymi, które zaliczają osobę do grupy tzw. podwyższonego ryzyka.

3. W przypadku wystąpienia u pracownika będącego na stanowisku pracy niepokojących objawów sugerujących zakażenie koronawirusem należy niezwłocznie odsunąć go od pracy. Pracownik powinien udać się do izolatki, informując jednocześnie o tym dyrektora. Jeżeli objawy chorobowe wystąpiły u nauczyciela, przed udaniem się do izolatki, powinien zadbać o zapewnienie niezbędnej opieki uczniom. Należy wstrzymać przyjmowanie uczniów, powiadomić powiatową stację sanitarno-epidemiologiczną i stosować się ściśle do wydawanych instrukcji i poleceń.

4. W Szkole funkcjonuje pomieszczenie przeznaczone na odizolowanie osoby, u której podejrzewa się wystąpienie objawów chorobowych COVID-19 (dalej jako "izolatka”). Pomieszczenie jest wyposażone w środki ochrony osobistej oraz płyn dezynfekujący. Dostep do pomieszczenia mają wyłącznie pracownicy Szkoły.

5. Obszar, w którym poruszał się i przebywał pracownik, należy poddać gruntownemu zastosować się do indywidualnych zaleceń wydanych przez inspektorat sanitarny.

6. W razie konieczności ustala się listę osób przebywających w tym samym czasie z osobą podejrzaną o zakażenie

. § 2 Podejrzenie wystąpienia objawów u ucznia

1. W przypadku ucznia przejawiającego wystąpienie objawów choroby COVID-19, nauczyciel powinien odizolować ucznia.

2. O wystąpieniu u ucznia objawów chorobowych należy niezwłocznie powiadomić dyrektora oraz rodziców/prawnych opiekunów ucznia w celu ustalenia dalszego sposobu postępowania.

3. W nagłych przypadkach, w razie złego stanu zdrowia dziecka, nauczyciel sprawujący opiekę nad uczniem powinien niezwłocznie powiadomić służby medyczne, informując jednocześnie podejrzeniu wystąpienia u dziecka choroby COVID-19.

4. W przypadku odbioru przez rodziców/prawnych opiekunów odizolowanego uprzednio ucznia należy upewnić się, że nie będzie miało ono kontaktu z innym uczniami, pracownikami Szkoły i lub osobami trzecimi znajdującymi się na terenie Szkoły.

§ 3 1. Zaleca sie bieżące śledzenie informacji Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia, dostępnych na stronach gis.gov.pl lub https://www.gov.pl/web/koronawirus/,a także obowiązujących przepisów prawa. Zawsze w przypadku wątpliwości należy zwrócić się do właściwej powiatowej stacji sanitarnoepidemiologicznej w celu konsultacji lub uzyskania porady

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Kaławie
    Kaława 92, 66-300 Międzyrzecz
  • 95 741 13 93
    SEKRETARIAT 533 392 710

Galeria zdjęć