" Nowoczesne przedszkole w gminie Międzyrzecz'

Na terenie Szkoły Podstawowej w Kaławie realizowany jest wraz z Gminą Międzyrzecz – Partnerem projektu i firmą SNTEA S.A. – liderem Projektu projekt pn. "Nowoczesne przedszkola w gminie Międzyrzecz" realizowany na podstawie umowy o dofinansowanie nr: RPLB.08.01.01-08-008/16-00 w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 Oś 8. Nowoczesna edukacja, Działanie 8.1. Poprawa dostępności i jakości edukacji przedszkolnej, Poddziałanie 8.1.1. Poprawa dostępności i jakości edukacji przedszkolnej – projekty realizowane poza formułą ZIT.

W ramach projektu nastąpi zwiększenie liczby miejsc w edukacji przedszkolnej w gminie Międzyrzecz, poprzez utworzenie na obszarze gminy 60 nowych miejsc oraz podniesienie jakości kształcenia w przedszkolach objętych wsparciem w zakresie rozszerzenia oferty edukacyjnej o dodatkowe zajęcia wyrównujące szanse edukacyjne dla 158 dzieci. Ponadto nastąpi doskonalenie umiejętności i kompetencji zawodowych 23 nauczycieli ośrodków wychowania przedszkolnego z gminy Międzyrzecz do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. Cel zostanie osiągnięty do końca marca 2018 r. Zajęcia dodatkowe dla uczniów obejmują zakresem: zajęcia psychoruchowe, logopedyczne, terapeutyczne, korekcyjno - kompensacyjne. Kursy zawodowe dla nauczycieli obejmą wykorzystanie zakupionego w projekcie sprzętu TIK, Emisję Głosu (trzy w/w w standardzie VCC kończą się uzyskaniem kwalifikacji) oraz kurs pedagogiki specjalnej.

Projekt obejmuje oddziały przedszkolne w Szkole Podstawowej Nr 2, Nr 3, Nr 4 i Kaławie.

W miesiącu kwietniu 2017 r. rozpocznie się rekrutacja dzieci do nowotworzonych oddziałów przedszkolnych. Przyjęcie dzieci do nowotworzonych miejsc nastąpi na podstawie złożonych wniosków rekrutacyjnych. Pierwszeństwo będą miały dzieci z niepełnosprawnościami, z obszarów wiejskich i z rodzin wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym.

We wrześniu 2017 r. odbędzie rekrutacja do zajęć dodatkowych.

Szczegółowe informacje udzielane są u Dyrektora placówki oświatowej.